Srpen 2013

Nový člen - Angela

13. srpna 2013 v 17:47 | Ilma a Kobra Královská |  Členové
Vítáme nového člena!

Přezdívka: Angela
Datum založení blogu: 2. 4. 2012
Nejpovedenější článek: http://attractions.blog.cz/1308/cesta

Angela
Jsem blázen, který je stále uzavřený ve vlastním světě, navenek zamračená bytost s pochmurnými myšlenkami vyjadřujícími ve svých básních a člověk sršící ironií, přitom dokážu být i milá. Psaní je pro mě únikem z reality a největším koníčkem.


Co o Angelu říkají porotkyně?

Ilma: Když jsem se podívala na tento blog zaujal mě kontrast a proložení použitých barev. Hezky to ladilo a nebylo to přehnané. Hodnotí se však především tvorba a ne desing, který sice na první dojem hodně zapůsobí. Když jsem začala pročítat tvorbu byla jsem spokojená. Líbilo se mi podání poezie, styl psaní a celkově to, co se za slovy skrývá. Ráda na tento blog zajdu, abych viděla co je nového a jak tvorba pokračuje. Vítej mezi námi!

Kobra Královská: Kdybych se nyní neměla vyjadřovat k desingu, který je velice působivý a měla bych zhodnotit Angelinu tvorbu musela bych sepsat nemálo řádek, které by stejnak nevyjádřily více než následující slova o tom, že tvorba této slečny je vzhledem k jejímu věku velice působivá. Jsem ráda, že ji nyní mohu přivítat mezi námi!


A teď už nezbývá nic jiného, než se po shakespearovsku zeptat:
"Jak se vám líbí?"

Nový člen - Plumpox

2. srpna 2013 v 12:32 | Ilma a Kobra Královská |  Členové
Vítáme nového člena!

Přezdívka: Plumpox
Datum založení blogu: 11.březen 2011
Kontakt: plumpox@email.cz

Plumpox
Nemám velké jméno a zcela sobecky se nazývám básníkem. Ale když píšu, tak se všechno kolem zastaví a existuju jen já, papír a poselství.


Co o Plumpox říkají porotkyně?
Ilma: Na Plumpoxině tvorbě se mi líbí to, že je poznat, že dělá to, co umí a ještě ke všemu s chutí. Má cit pro psaní poezie a se slovy nešetří. Ať už se jedná o její myšlenky, zkušenosti, zážitky nebo vzpomínky, ... - čtou se jedním dechem a nedostavují se slova pro ohodnocení. U této tvorby se dá skvěle zamyslet nad tím, zda se člověk může či nemůže ztotožnit se skutečným významem jednotlivých řádků..

Kobra Královská: Když jsem poprvé podívala na Plumpoxiny stránky, skoro jsem se až zděsila, ale v momentě, kdy jsem si přečetla první její dílo byla jsem nadšená. Nepřečetla jsem sice zdaleka vše, co kdy vytvořila, ale bylo toho dost. Dost na to, abych mohla s klidným svědomím říci, že disponuje velkým potenciálem pro psaní poezie.


A teď už nezbývá nic jiného, než se po shakespearovsku zeptat:
"Jak se vám líbí?"

Nový člen - Narrateur

2. srpna 2013 v 12:10 | Ilma a Kobra Královská |  Členové
Vítáme nového člena!

Přezdívka: Narrateur
Datum založení blogu: 27.5.2010
Nejpovedenější článek: http://narrateur.blog.cz/1204/poeta


Narrateur
Jsem realista s duší romantického snílka a bláznivou povahou. Skrz svůj blog ukazuju kladnou stránku i nejtemnější zákoutí mé osobnosti, ať už prostřednictvím povídek nebo kresby. Píšu, protože je to mnohdy snazší než mluvit.


Co o Narrateurovi říkají porotkyně?
Ilma: Narrateur je skvělý pisatel povídek, s ještě lepšími myšlenkami, které dokáže barvitě a procítěně popsat a servírovat čtenářům tak, že zaujmou. V jeho tvorbě se ledacos odráží, avšak je zachované zákoutí autorovy tajemné anonymity. A já mám pro takové blogy zkrátka slabost. Blog zpěstřuje neobyčejně hezký design. Jsem ráda, že je v našem klubu.

Kobra Královská: Narrateurův blog navštěvuji už poměrně dlouhou dobu a dá se říct, že ho znám jako své boty. Velkým plusem je jeho přenádherný desing. Obdivuji Narrateurovo literální cítění a zapálenost pro blog. Jsem ráda, že se přidal k nám.


A teď už nezbývá nic jiného, než se po shakespearovsku zeptat:
"Jak se vám líbí?"

Nový člen - Luné

1. srpna 2013 v 21:34 | Ilma a Kobra Královská |  Členové
Vítáme nového člena!

Přezdívka: Luné
Datum založení blogu: 29.11.2012
Luné:
Baletka v říši z vloček slov. Drobný kvítek šeříku připoutaný ke království fantazie, ke království, které stéká mezi řádky přímo do jejích dlaní. Kdyby nedokázala vnímat veškeré chvění brány z popsaných linek, nechala by se navěky uspat první ukolébavkou šumění mořského dna. Jejím prokletím je život. Jejím vysvobozením je poslední vydechnutí. Kdyby měla být věcí, byla by knížkou od Chrise Paoliniho. V okamžik, kdy zamhouří víčka a dotkne se čerstvě napsané stránky nového příběhu, se stává nespoutanou indiánkou úplňku, stvořením, které skutečný svět nikdy nesmí spatřit. Píše, aby mohla zůstávat sama sebou.

Co o Luné říkají porotkyně?
Ilma: Mám-li být upřímná s Luné se známe poměrně dlouho a už dávno ji neberu pouze jako blogerku, ale jako spřízněnou duši, která i v té největší tmě dokáže svými kouzelnými slovy vzkřísit plamínek ukonějšení. Její tvorba mě neuvěřitelným způsobem uklidňuje a nemám k ní dostatek slov. Nikdy se jí nenabažím a vždycky ji budu s údivem hltat, jelikož mě provádí těmi nejzažšími zákoutí mého jádra. Jsem ráda a je mi ohromnou ctí, že nabídku členství vřele přijala.

KobraKrálovská: Snad naši novou členku hned neurazím, když řeknu, že je snílek. Její tvorba je něco, co mě během chvilky dokázalo celou pohltit a zatáhnout do míst, která pro mě byla neznámá. Píše skutečně krásně a to je důvod proč její blog budu osobně navštěvovat a proč ji s radostí vítám mezi námi!

A teď už nezbývá nic jiného, než se po shakespearovsku zeptat:

"Jak se Vám líbí?"

Nový člen - Borůvka

1. srpna 2013 v 21:14 | Ilma a Kobra Královská |  Členové
Vítáme nového člena!
Přezdívka:Borůvka
Datum založení blogu:31.7.2012
Borůvka
Jsem nicotné něco, které si důvodem svojí existence není jisté, vlastně si ani není jisté tím, proč si založilo blog. Snad kvůli touze po uznání a posluchačích, snad kvůli hloupé potřebě uznání.

Co o Borůvce říkají porotkyně?
Ilma:Když jsem dostala doporučení na tento blog, začala jsem jej pročítat. Zalíbil se mi styl psaní poezie, myšlenkové pochody a zájem o haiky. Přeji hodně štěstí.

Kobra Královská:Autorka mne už dříve hodně oslovila. Zajímavý styl psaní a vůbec vyjadřování všeobecně, fascinující nápady. Jsem ráda, že je mezi námi!

A teď už nezbývá nic jiného, než se po shakespearovsku zeptat:
"Jak se Vám líbí?"

O klubu

1. srpna 2013 v 16:49 | Ilma
Tento klub vznikl na základě představy zrealizování touhy po vedení a řízení některého blogerského shromáždění, seznámení se s dalšími pisateli a literárními nadšenci, kteří jsou pro okolí méně i více známé.
Vzhledem k tomu, že Shakespearův klub teprve začíná a my pevně věříme, že sklidí alespoň nějaký úspěch se prozatím nejedná o žádné přispívání, plnění některých úkolů, zkrátka o nic z tradičních věcí, které jsou zvykem u již existujích a poměrně zaběhlých klubů.

O co tedy jde a jaké jsou výhody pro Vás?
-> stanete se oficiálním členem klubu
-> získáte logo na svůj web
-> zviditelníte své stránky
-> představíte svou tvorbu lidem, kteří o Vás možná ani neví
-> seznámíte se s různými talenty, které psaní opravdu baví a píší pro radost
-> získáte si své oblíbence a naopak
-> získáte přehled o tvorbě lidí z klubu

Do budoucna, pokud se nám podaří dostat se na nějakou slušnější úroveň bychom zapřemýšlely a klub trochu oživily. Pravidelným či nárazovým přispíváním, soutěžmi, psaním na různá témata.


Těšíme se na Vaší spolupráci

Porota

1. srpna 2013 v 14:27 | Kobra královská
Hodnotit Vás bude dvojčlená porota, která si Váš blog vždy pečlivě pročte, aby zjistila, co ve vás je.
Tímto příspěvkem nám dovolte, abychom se Vám představily.

Ilma


Snílek studující humanitní obor, kvůli empatii a potřebě pomáhat druhým. Psát a číst začala kvůli úniku z reality a pocitu klidu na duši. Četba rozvíjí slovní zásobu a představivost, což není nikdy na škodu. Za svoji tvorbu se často kritizuje, ale píše především pro vlastní potěšení.

Kobra Královská


Zvláštní existence, žijící ve svém vlastním světe. Literatura pro ni znamená nejen propojení skutečného a fiktivního světa, ale především něco fascinujícího. Nejraději čte renesanční autory a nejčastěji zasedá k dílům Williama Shakespera. Psát začala před pár lety, protože to, co napíše je pro ni viditelným důkazem fiktivního světa.


Členství

1. srpna 2013 v 13:37 | Kobra královská
Chceš být jedním z nás?
Chceš se stát členem Shakespearova klubu a připojit se tak k těm, kdo mají velký potenciál v tom psát něco krásného a výjméčného? Chceš ukázat svůj blog světu? Pak tohle je tvoje příležitost!
Stačí splnit základní podmínky, vyplnit přihlášku a doufat, že se nám tvoje tvorba bude líbit.

Základní podmínky:
-máš blog na kterém se věnuješ psaní poezie či prózy (autoři, kteří se na svém blogu věnují pouze deníčku a fotografiím nebudou přijati)
-na tvém blogu je více jak deset těchto děl
-publikovaná díla, jsou tvojí tvorbou
-tvůj blog je starší alespoň dva měsíce
-na této stránce se chovat slušně vůči ostatním blogerům
-odeslaná přihláška na e-mail: shakespearuvklub@gmail.com

Přihláška:
1) přezdívka
2) odkaz na tvůj blog
3) odkaz na článek, který je podle tebe nejhezčí
4) pár řádek o tobě (5-10) ve kterých se charakterizuješ a povíš nám, co tě k psaní přivedlo
5) datum založení tvého blogu
6) tvůj e-mail a případně i další kontakt na tebe (pokud chceš, aby byl uveřejněn u tvého profilu na těchto stránkách)

Těšíme se na nové členy a všem uchazečům přejeme štěstí!